Şeffaf veya Mat Termal Kuşe Etiket

Şeffaf veya Mat Termal Kuşe Etiket

Şeffaf veya Mat Termal Kuşe Etiket

Ürün etiketlemesi bilinçli tüketimi sağlayarak ürün alışverişinde kolaylık sağlar. Ayrıca ürünlerin son kullanma tarihi, nerede üretildiği, kaç kilogramlık olduğu, fiyatının ne olduğuna ilişkin barkod etiket üzerinde yazan bilgilerle müşteriyi aydınlatır. Bu sayede müşteri cebine uygun alışveriş yapma imkanı bulmanın yanında kaliteli, güvenilir ve düzenli olarak denetlenen ürünleri görme imkanını bulmuş olur.

Ürün etiketlemesi 31 Aralık 2016 tarihinden itibaren hal ve pazar yerlerinde de uygulanmaya başlandı. Bu sayede organik tarım ürünlerinin pazarda satılırken içerisine katkı maddesi eklenerek şişirilmesi ve böylelikle görünümü başka tadı başka bir hal alması gibi hormonsal değişikliklerin bütünüyle önlenmesi hedeflenmektedir.

Termal Etiketlerin En Çok Kullanıldığı Alanlar

Termal etiketler en çok kimya, kozmetik ve hazır tüketim (fast food) sektörlerinde yaygın olarak kullanılır. Şeffaf veya mat olarak poliprepilen ya da polietilen baskılı etiket türleri bulunmaktadır.

Kişisel bakım ürünleri kategorisinde yine yaygın olarak sıklıkla tercih edildiklerinin mutlaka altını çizmemiz gerekiyor. Bütün bu alanlarda yaygın olarak kullanılmaya devam edilen termal etiket modelleri kullanıcıların kolay bir şekilde ürün bilgilerini elde etmeye, ürünlerde hassas dijital terazi kullanılarak ölçüm yapılmasına imkan verir.

Termal Etiketlerin Ürün Etiketlemesine Katkısı

Ürün etiketi olmayan hemen hemen hiçbir yer kalmadı. Bu sayede ürünlerin üzerinde yazan fiyatlardan belirli oranda alınan KDV tutarının kesin bilgisi de saptanır. Ayrıca ürünlerin organik olup olmadığının belirlenmesi sürecinde dikkat çeken üretim menşe ve son kullanma tarihi bilgileri termal etiket adına ürün etiketlemesi kazanımları olarak bilinmektedir.

Termal etiketleme ribbon şerit baskı tekniği kullanılarak yapılır. Termal etiketleme şeffaf ya da mat şerit baskı teknikleri kullanılıp farklı amaçlara yönelik olarak uygulanmaktadır. Bu birbirinden değişik seçeneklerle ürün bilgisi, fiyat bilgisi, üretim bilgisi tümüyle ortaya konmuş olur.

Ürün etiketlemesinde bu termal kuşe etiketlerin kullanılarak esnemeden oldukça sağlam, kuvvetli etiketleme sürecinin gerçekleştirildiğini bilmemiz gerekiyor. Ayrıca uzun süre raflarda kullanıma açık olarak yapışkan özelliği sayesinde herhangi bir problem teşkil etmeden uzun süre kullanım sağlayacaktır. Termal etiketleme süreci sayesinde ürün bilgisi noksansız bir şekilde bilinçli tüketimi de destekler.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *