Şerit Baskı (Ribbon) Ürün Etiketleri

Şerit Baskı (Ribbon) Ürün Etiketleri

Şerit Baskı (Ribbon) Ürün Etiketleri

Şerit baskı yani ribbon baskı tekniği ürünlerin etiketlenmesinde dayanıklı olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Şerit baskı tekniği için özel olarak geliştirilen barkod etiket otomasyon yazılımlarıyla ürün etiketlemesinde yaygın bir şekilde kullanıldığı biliniyor.

Şerit baskı tekniğiyle gerçekleştirilen bu işlem sayesinde hazır giyim ürünlerinden şarküteri ürünlerine varıncaya kadar pek çok ürünün teşhir edilmesi, ürün bilgilerinin yasal standartlara dikkat edilerek girişinin sağlanması hedefleniyor.

Sert Yüzeyli Sağlam Dayanıklı Ürün Etiketleme

Ürün etiketleri ürünün cinsi, markası, üretim yeri ve fiyatı hakkında bilgi verir. Aynı zamanda ticaretinin yapılabilmesi adına satış işleminde okutulması gerekmektedir. Bu süreç dikkate alınırsa sert yüzeyli sağlam baskılı etiket özelliğiyle yapışkanlık özelliğini kaybetmeden en iyi sonuçlar vermesi hedeflenir.

Ürün etiketlemesinde sağlamlığının yanında akrilat yapışkan özelliği kolayca yırtılmayan, yapışkanlığı birkaç hafta sonra gitmeyen sağlamlığıyla öne çıkar. Sert ön yüzeyiyle ürün etiketlemeleri için en yaygın tercih edilir.

6 Aya Kadar Dayanıklı Termal Ürün Etiketleme

Ürün etiketlemede yaygın olarak kullanılan termal etiket türünü de dikkate almamız gerekiyor. 6 aya kadar dayanabilen termal etiket sayesinde ürünlerin yıpranmadan ve de herhangi bir şekilde sorun yaratmadan uzun süre kullanıma olanak tanır.

Raf ömrü uzun olması bakımından hızlı tüketim ürünlerinin cins, marka, üretim menşe gibi bilgilerinin sisteme kaydının gerçekleştirilmesinde öne çıkmaktadır. Ürün etiketlemeye dayanarak termal kuşe kağıda ya da metalize, gold, floresan gibi türleriyle öne çıkar. Termal ürün etiketleme bakımından oldukça sağlam, ön ve arka yüzeyi sert yapısıyla daima kullanılan ürün özelliğini korur.

Termal ürün etiketleri barkod okuyucu cihazlar için de özel ribbon baskı tekniğiyle hazırlanır. İnce ve kalın beyaz ve siyah karakterler sağlam dayanıklı kuşe kağıttaki termal etikete basılarak ürün alışveriş sürecinde hiçbir soruna mahal bırakmaz. Ürün etiketleme bakımından son derece sağlam ürün etiketi sayesinde nemden, ısıdan veya ışıktan etkilenmeden Güneş ışıklarına karşı sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca soğuk hava deposu gibi alanlarda et reyonlarının etiketlenmesinde de güvenle etiketlenme özelliğine sahip. Şarküteri reyonları için son derece dayanıklı, aşırı soğuk hava koşullarından etkilenmeyen gold metalik kuşe etiket tasarımı bulunmaktadır.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *