Şerit Baskılı Etiketlerin Sektörel Kullanımı

Şerit Baskılı Etiketlerin Sektörel Kullanımı

Şerit Baskılı Etiketlerin Sektörel Kullanımı

Şerit baskılı (ribbon etiket) kullanım alanları arasında perakende, fast food ve kozmetik sektörü ilk sırada geliyor. Çünkü ribbon baskı barkod etiket gibi oldukça dayanıklıdır. Uzun raf ömrüne sahip olması nedeniyle çok uzun süreler rahatlıkla kullanılır. Şerit baskı tekniğiyle hazırlanan bu etikette rulo biçimini alan etiketlerin üzerine ürünün cinsi, kayıt numarası, fiyatı ve stok durumuna ilişkin bilgiler eklenir. Ürün teşhir alanında raftaki yerini alır ve akrilat yapışkan kullanıldığından dolayı da uzun süre dayanıklıdır.

Perakende Sektörü

Şerit baskı etiketlerin kullanım alanları arasında perakendecilik ilk sırada yer alır. Ürünlerin etiketlemesinde bu baskılı etiket 6 aya kadar dayanıklı olması sayesinde son derece kullanışlı olmayı sürdürür.

Alkole, Güneş ışınlarından yansıyan ışığa karşı son derece dayanıklı olmasından ötürü kolayca bozulmaz, yırtılmaz. Üzerindeki yüzeye yapışan akrilat yapışkanlık özelliği altı ay boyunca dayandığından dolayı ikide bir değiştirme sorunu yaratmaz.

Tekstil Sektörü

Hazır giyim ürünleri üzerine satış gerçekleştiren tekstil sektörüne ilişkin olarak yine öne çıkmayı sürdürdüğünü kesin olarak dikkate almamız gerekiyor. Tekstil sektöründeki bu kullanımıyla ısıya, ışığa ve de alkole karşı son derece dayanıklı olmasıyla öne çıkmaktadır.

Ürün etiketlemesinde yine maksimum 6 aya kadar varan mukavemet dengesiyle tekstil ürünlerinin etiketlenmesi kolaydır, etiketler zamana karşı mağlup olmaz, uzun süre dayanıklılığını korur.

Şerit baskı otomasyon yazılımları kullanılarak bu sektörel satış pazarlama alanlarında en çok tercih edilen ürün etiketleri arasında yer alır.

Fast Food Sektörü

Hızlı tüketim gıda ürünlerinin satış & pazarlama sektörünü oluşturan fast food sektöründe termal etiket yaygın olarak kullanılan yerler arasında bulunmaktadır. Fast food sektöründe ürün etiketlemesinde en çok yaygın olarak tercih edilen etiket, özel ribbon baskı teknolojisi kullanılarak ürünlere ait etiket bilgisini eksiksiz olarak sunar.

Ribbon baskı otomasyon teknolojisiyle ürünün cinsi, fiyatı, üretim yerine ilişkin bilgileri veren bu şerit baskı etiketler rulo şeklinde olup sağlam olması, ön ve arka yüzeyinin yırtılmaz yapıda üretilmiş olmasından dolayı sıkça tercih edilen ürün etiketidir. İşletmeler için ürün teşhirinde yaygın bir şekilde kullanıldıklarından dolayı 6 ay raf ömrü bulunan ürün etiketleri kategorisine girer.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *