Termal Ürün Etiketinin Sektörel Kullanımı

Termal Ürün Etiketinin Sektörel Kullanımı

Termal Ürün Etiketinin Sektörel Kullanımı

Ürünlerin etiketlenmesi 30.12.2016 tarihinden itibaren hal ve pazar alanlarında yasal hale getirildi. Amaç tarımsal ürünlerin organik yapısını bozan her türlü hilelerin tamamıyla önüne geçerek barkod etiket sayesinde ürün bilgilerinin alıcıyla buluşturulmasını sağlamak. Bu amaç doğrultusunda termal ürün etiketinin özellikle tarımsal üretim gerçekleştiren sektörler tarafından yaygın olarak tercih edildiğini ele almamız gerekmektedir.

Termal Ürün Etiketinin Faydaları

Termal ürün etiketi kullanımı sayesinde raflardaki ürünlerin ebadı, cinsi, üretiliş yeri ve tarihi gibi zorunlu bilgilere erişim sağlanabilir. Bu sayede ürün bilgisi %100 doğrulanarak herhangi bir şekilde sorun teşkil etmeyecektir. Termal ürün etiketlemesi sürecine yönelik bir başka yararıysa ürünlerin barkod okuyucudan geçirildikten sonra fatura kesilip müşteriye verilmesini sağlamasıdır. Bu ürünün ticarette kullanıldığı için kayıt altına alınması, KDV tutarının resmi olarak belirlenmesi ve böylelikle vergi kaçakçılığının tamamıyla önlenmesi adına da önemlidir.

Termal Ürün Etiketinin Özellikleri

Termal ürün etiketleri baskılı etiket olarak şerit baskı tekniğiyle üretilir. En fazla maksimum 6 ay boyunca raflarda ürünlerin teşhir edilmesinde kullanılır. Ürün etiketi olarak akralit özelliği sayesinde son derece yapışkandır. Bu yapışkanlık özelliği sayesinde ürün bilgisine yönelik her türlü problem tamamıyla giderilmiş olacaktır.

Termal ürün etiketleme sürecine ilişkin yer verilen bir diğer nokta olarak kendi içerisinde;

  • kuşe kağıt termal etiket
  • gold kuşe termal etiket
  • metalize termal etiket
  • floresan termal etiket
  • polietilen termal etiket
  • poliprepilen termal etiket

gibi farklı türlerinin olduğunu kesinlikle dikkate almamız gerekmektedir. Bu farklı etiket türleri mat veya şeffaf özelliğe bağlı olarak termal etiket ürün etiketlemede kullanılır.

Ürün etiketleme sürecinde şeffaf ya da mat ürün etiketlemesi için ribbon baskı tekniği kullanılarak herhangi bir sorunla karşılaşılmadan sorunsuzca kullanımına imkan vereceğini dile getirmemiz gerekir. Ürün etiketlemesi sürecinde ayrıca rfid etiketleme teknolojisi kullanılır. Bu organik ürünlerin hormonunun bozularak gdo’lu ürünlerin piyasaya sürülmesinin önlenmesi adına geliştirilmiştir.

Rulo baskı tekniğiyle uygulanan termal etiket türleriyle ürünlerin raflarda son kullanma tarihi bilgisinden üretiliş yerine ait bilgisine kadar tüm bilgilere müşterinin kolayca ulaşması sağlanmaktadır. Bu da güvenilir alışveriş ve bilinçli tüketim açısından son derece önemli bir noktadır.

LEAVE A COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *